Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետի, «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին և 3-րդ մասերի դրույթներով՝ որոշում եմ.
1.Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքի ղեկավարի 2023 թվականի նոյեմբերի 6-ի «Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքի Մայիսյան բնակավայրի 1-ին փողոց 4-րդ նրբանցք թիվ 7 հասցեում գտնվող արդյունաբերության ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային նշանակության համայնքապատկան հողամասի վրա գտնվող արտադրական նշանակության շինությունները համայնքի սեփականությունը համարելու և օրինական ճանաչելու մասին» թիվ 687-Ա որոշման մեջ կատարել հետևյալ լրացումը.
1)Որոշման 2-րդ կետից հետո լրացնել «Սույն որոշման 1-ին կետում նշված արտադրական նշանակության շինությունները և դրանցով զբաղեցված հողամասը գնման նախապատվության իրավունքով (ուղղակի վաճառք) ձեռք բերելու առաջարկություն անել տվյալ կառույցներն իրականացրած անձին՝ Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքի Մայիսյան գյուղի բնակիչ՝ Լյուդմիլա Սարգսի Խորիկյանին։» կետով։
2.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում քաղաքացի Լյուդմիլա Սարգսի Խորիկյանին պատշաճ ծանուցելու օրվան հաջորդող օրվանից: