Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 11-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 159-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 163-րդ հոդվածի դրույթներով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և բնապահպանության բաժնի գլխավոր մասնագետՏիգրան Ատոմի Մաթևոսյանիդիմումը հրամայում եմ`
1. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և բնապահպանության բաժնի գլխավոր մասնագետ(ծածկագիր 2.3-4) Տիգրան Ատոմի Մաթևոսյանին տրամադրել 2023 - 2024 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մի մասը։
2. Արձակուրդի տևողությունը 3 աշխատանքային օր` 2025 թվականի մարտի 20-ից մինչև մարտի 24-ը ներառյալ:
3. Ամենամյա արձակուրդի ընթացքում Տիգրան Ատոմի Մաթևոսյանի պարտականությունների կատարումը վերապահել Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և բնապահպանության բաժնի առաջատար մասնագետ(ծածկագիր 3.1-3) Լուսինե Մարատի Պողոսյանին: