Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 11-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 159-րդ հոդվածի 1-ին մասի, 163-րդ հոդվածի դրույթներով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և բնապահպանության բաժնի առաջատար մասնագետԼուսինե Մարատի Պողոսյանիդիմումը հրամայում եմ`
1. Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և բնապահպանության բաժնի առաջատար մասնագետ(ծածկագիր 3.1-3) Լուսինե Մարատի Պողոսյանին տրամադրել 2024 - 2025 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մնացած մասը։
2. Արձակուրդի տևողությունը 5 աշխատանքային օր` 2025 թվականի ապրիլի 01-ից մինչև ապրիլի 07-ը ներառյալ:
3. Ամենամյա արձակուրդի ընթացքում Լուսինե Մարատի Պողոսյանիպարտականությունների կատարումը վերապահել Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի գյուղատնտեսության և բնապահպանության բաժնի գլխավոր մասնագետ(ծածկագիր 2.3-4) Տիգրան Ատոմի Մաթևոսյանին:
4․Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական, եկամուտների հաշվառման և հավաքագրման բաժնի պետին Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով կատարել արձակուրդիհաշվարկումն ու վճարումը։