Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 11-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 159-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 163-րդ հոդվածի դրույթներով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմիտնտեսվարԳևորգ Լևոնի Պճուկյանի դիմումը հրամայում եմ`
1.Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմիտնտեսվար Գևորգ Լևոնի Պճուկյանին տրամադրել 2024 - 2025 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մի մասը։
2.Արձակուրդի տևողությունը 7 աշխատանքային օր` 2025 թվականի մարտի 20-ից մինչև մարտի 28-ը ներառյալ:
3․Հայաստանի Հանրապետության Շիրակի մարզի Ախուրյանի համայնքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական, եկամուտների հաշվառման և հավաքագրման բաժնի պետին Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով կատարել արձակուրդիհաշվարկումն ու վճարումը։